FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1403/03/21         ساعت 13:35:48     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

رییس جدید هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان ایلام با برگزاری مجمع، انتخاب و معرفی شد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی، مجمع انتخاباتی هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان ایلام صبح امروز دوشنبه 21 خردادماه به ریاست دکتر مهرعلی باران چشمه رییس فدراسیون و با حضور شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان، اعضای رسمی مجمع، نماینده ورزشکاران، داوران، مربیان، زورخانه داران، روسای هیئت های شهرستان های استان ایلام برگزار شد.

بر همین اساس در این مجمع، یونس حواسیان سرپرست این هیات و نامزد احراز پست ریاست هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان ایلام، برنامه های خود را برای جلب اعتماد اعضای مجمع ارائه داد.

در پایان رای گیری "حواسیان" توانست تمامی آرای ماخوذه را کسب کند و با رای قاطع اعضای مجمع به مدت چهار سال سکان هدایت هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی ایلام را بدست بگیرد.

 دکترمهرعلی باران چشمه " در این مجمع انتخاباتی با بیان این که بیش از ۵۰هزارورزشکار سازمان یافته توسط فدراسیون ثبت شده است افزود: مشخص شدن آمار ورزشکاران باستانی در سطح کشور یک ضرورت است و نقش مهمی در برنامه ریزی و اقدامات مناسب دیگر دارد که می طلبد همه فعالان این رشته ملی و اسلامی نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی گفت: با توجه به قدمت چند هزار ساله ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، ترویج فرهنگ ورزش پهلوانی در استان‌های مختلف در اولویت اصلی فدراسیون قرار دارد.

وی افزود: کسی که وارد گود زورخانه می شود با تعظیم و سر فرود آوردن در برابر احدیت (خداوند قادر و متعال) و به بزرگان و پیشکسوتان و حتی کوچکترها نیز احترام قایل می شوند و انتظار می رود این اخلاقمداری و منش پهلوانی، همچنان و با قوت بیشتری تداوم یابد.

باران چشمه اظهار داشت: در زمان حاضر جذب ورزشکاران جدید به رشته ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در اولویت کار فدراسیون قرار دارد که برای تحقق این مهم راهکارهای متنوعی پیش‌بینی شده‌است.

باران چشمه ادامه داد: فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در مجموع به مسیر خوبی رسیده است که تلاش در این مسیر با جدیت تداوم خواهد یافت.

رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی کشور با آموزش وپرورش امضاء کرده‌ایم تا از ظرفیت مدارس و دانش‌آموزان برای ترویج و توسعه این ورزش استفاده کنیم که تا امروز هشت هزار دانش آموز مستعد نیز شناسایی شده است.

وی از حسن اعتماد اعضای مجمع در انتخاب رییس هیات این رشته ورزشی ایلام تقدیر کرد و خطاب به حواسیان که به مدت چهار سال در این سمت انتخاب شده است، افزود: این رای ها، مسئولیت سنگین شما را سنگین تر از قبل می کند که امید می رود اهدف و برنامه های هیات را به خوبی و با درایت هرچه تمام پیش برده و گام های موثر و ارزشمندی را برای توسعه این رشته ورزشی ایلام بردارید.